Hakkımızda

  AYKİM TEMİZLİK MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.  TEX, ASPİRİX, DİDO, BİOTEX, LENTO, ÖZCAN, BABY LIFE  tescilli markalarıyla  toplu tüketime yönelik genel ve özel temizlik maddelerinin üretim, pazarlama ve satışını yapmaktadır.

         Şirketimiz 1994 yılında İstanbul’da 150 m2 lik bir alanda %100 yerli sermaye ile kurulmuştur. Temizlik ürünlerinin pazarlama ve dağıtımı ile işe başlanmış, bir süre sonra pazardaki potansiyel ve talep görülerek üretim yatırımlarına karar verilmiştir. 2000 yılında G.O.P. Sanayi Sitesi’ndeki üretim tesisleri kurularak TEX markasıyla hızlı tüketime yönelik temizlik ürünlerinin üretimine başlanmıştır.

        Kalitesinin kısa zamanda ispatlanması ile AYKİM ürünlerine olan talep artmış, yeni yatırımlara ihtiyaç duyulmuştur. Balkan ülkelerine yapılmakta olan ihracat da gözönünde bulundurularak, 2004 yılında, Lüleburgaz Organize Sanayi Bölgesi’nde 5.000 m2  lik bir alanda  yeni üretim tesisleri kurulmuştur. 

       2010 yılı itibariyle İstanbul Sultangazi’de 7.000 m2 lik idari ve lojistik merkezimizin devreye girmesiyle Aykim 16 yılda, 100 kat alan büyüklüğüne, 200 kat sermaye büyüklüğüne ulaşmıştır.

       Gücümüzü ve heyecanımızı müşterilerimizin güven ve tercihinden almakta ve onlara layık olmak için var gücümüzle çalışmaktayız.

           Aykim değişik içerik, koku ve renklerle çok geniş bir beğeni yelpazesine hitap eden 200'den fazla ürün çeşitliliği ile özel isteklere de cevap vermektedir. Makedonya, Türkmenistan, Bulgaristan, Mısır, Bosna-Hersek, Libya, Irak, Gürcistan, Arnavutluk, Fas, Ermenistan, Kıbrıs, Afganistan, Sırbistan, Yunanistan, Romanya, Togo, Almanya, Kırgızistan, Kongo gibi ülkelere ihracat yapılmaktadır.  

     Bünyemizde kurulu laboratuarımızda, önde gelen ulusal ve uluslararası malzeme üreticileri ile birlikte yürütülen titiz çalışmalar, sürekli takip ettiğimiz teknolojik gelişmeler ve deneyimlerimiz doğrultusunda , mevcut ürünlerimizi geliştirme çalışmalarının yanı sıra, yeni ürünlerin tasarım çalışmalarını da yürütmekteyiz.

       Ürünlerimiz TSE belgesine sahiptir . Ulaşmış olduğumuz kalite seviyesi profesyonel kadromuzun bilinçli ve disiplinli çalışmalarının sonucudur. Bu çabalarımız  ISO 9001 Kalite Yönetim Standardı , yaşam alanımız olan çevremizin korunması konusunda sahip olduğumuz hassasiyet ise ISO 14001 Çevre Yönetim Standardı ile belgelenmiştir.